بیمه ویژه

۶۰ هزار نفر در کهگیلویه زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند - بیمه ویژه

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، عباس نورمحمدی تعداد بیمه شده اصلی و بازنشسته مستمری‌بگیر این شهرستان را به ترتیب 17 هزار و 2050 نفر اعلام کرد.

  وی گفت: ماهانه حدود 70 میلیارد ریال هزینه ارائه خدمات بیمه‌ای از جمله مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان ، کمک هزینه ازدواج، مقرری بیمه بیکاری خدمات درمانی و.. به افراد زیر پوشش پرداخت می‌شود.

نورمحمدی هدف سازمان تامین اجتماعی را حمایت از تولید، اشتغال و کسب و کار بیان و تصریح کرد: مبالغی را که این سازمان از کارفرمایان وصول می‌کند برای تامین و ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی و پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران هزینه می‌کند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گفت: علاوه بر خدمات درمانی و تعهدات کوتاه مدت، زندگی بیش از سه میلیون و 200 هزار بازنشسته و مستمری بگیر در کشور وابسته به پرداخت‌های مربوط به حق بیمه است و نمی‌توان در پرداخت حقوق آنان حتی یک روز تأخیر ایجاد کرد بنابراین انتظار می‌رود کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی مشمول، حق بیمه کارکنان خود را به موقع بپردازند تا هم حقوق کارگران رعایت شود و هم مستمری بگیران در پایان هر ماه با مشکل رو به رو نشوند.

نورمحمدی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی با درک مشکلات و محدودیت‌های کارفرمایان و بخش تولید، هر جا که ممکن باشد همکاری لازم را به عمل می‌آورد و تلاش می‌کند کارگاه‌هایی که دچار مشکل هستند بتوانند بدهی خود را پرداخت کنند که اجرای چند مرحله طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای از جمله در سال گذشته و هم چنین همکاری برای تقسیط بدهی‌های معوق از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.

در این دیدار که رییس شعبه تامین اجتماعی دهدشت نیز حضور داشت، علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه نیز با قدردانی از خدمات سازمان تامین اجتماعی به بخش قابل توجهی از جمعیت این شهرستان اظهار امیدواری کرد با تعامل بیشتر با کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی و اطلاع رسانی و آگاه سازی گسترده، زمینه جذب و حمایت هرچه  بیشتر از نیروی کار و بخش تولید فراهم شود.

بازدید : - بار دسته بندی : اخبار تاريخ : 14 نوامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.