روحانی سرشناس: برخی روحانیون تئاتردیدن‌ را درون شأن‌طلبه‌ نمی‌دانند
۳۰ام آذر ۱۳۹۶ کلیپ

نرگس کیانی: نیمه آذر بود که نيوز «اسامی ۷۰ کارشناس بخش مرور» منتشر شد. هیئتی ۷۰ نفره که از طرف دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر گزينش شده بودند و دفترچه‌هایی درون اختیارشان قرار گرفته بود تا به تئاترهایی که درون طول سال دیده‌اند امتیاز بدهند و تئاترهای بخش مرور جشنواره تئاتر فجر به این شکل گزينش شد.

یکی از اعضای این هیئت ۷۰ نفره حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آهنگران بود. حضور این روحانی درون این هیئت بهانه‌ای شد تا از نسبت خودش و پدرش حاج‌صادق آهنگران، مداح سرشناس با تئاتر بپرسم. این که آیا تا به حال با پدرش هم به تماشای تئاتر نشسته یا نه، علاقه‌اش به تئاتر ریشه درون خانواده دارد یا خیر، نسبت سایر طلبه‌ها و حوزه علمیه با تئاتر چطور هست و… او از سازوکار پر کردن دفترچه‌ای که از طرف دبیرخانه تئاتر فجر درون اختیارشان قرار گرفته بود هم اعلام کرد.

آخرین تئاتری که حاج‌صادق و محمدعلی آهنگران با هم دیدند

محمدعلی آهنگران درون پاسخ با این سوال که آیا تا به حال با پدرش حاج‌صادق آهنگران به تماشای تئاتر نشسته هست یا خیر اعلام کرد:‌ «آخرین تئاتری که به اتفاق پدرم دیدم، «ترن» بود. موضوع، شهدای گمنام و خانواده‌هایشان بودند و درون سالن اصلی تئاترشهر اجرا می‌شد و با دقت به علاقه پدرم به داستان نمایش به اتفاقِ هم دیدیمش اما چون صادق آهنگران درون اهواز زندگی می‌کند و من درون تهران، بعد از اين مجال تئاتر دیدن با هم، برایمان پیش نیامد. ولي می‌دانم که به تئاتر علاقه‌مند هست و اگر اثری به مذاقش خوش بیاید حتما حتی به تنهایی به دیدنش می‌رود.»

این روحانی ادامه داد: «پیش از «ترن» هم دو، سه مورد بود که با هم رفتیم و مثلا خاطرم هست که «خورشید کاروان» را با هم دیدیم. من و پدر سال ۸۶ یک موسسه فرهنگی هنری درون خوزستان ثبت کردیم و تا چهار، پنج سال هم فعال بود و درون اهواز تئاتر اجرا می‌کردیم که بیشتر آیینی بود. مسئولیت این موسسه با ایشان هست اما درون چند سال اخیر به واسطه بیشتر شدن مشغله هر دویمان، فعالیت این موسسه کم‌تر شده هست.»

هم‌بازی شدن حسین پناهی و صادق آهنگران درون «هتل نیمکت»  

این عضو هیئت ۷۰ نفره گزينش آثار بخش مرور جشنواره تئاتر فجر درون مورد فعالیت‌های تئاتری حاج‌صادق آهنگران هم تصریح کرد: «از قضا پدرم درون مقاطعی درون اجرای تئاتر هم فعال بوده و قبل از شروع جنگ، درون اهواز، با مرحوم حسین پناهی چندین نمایش روی صحنه برده‌اند. عموی بزرگم، حمیدآقا هم کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر هستند و درون ابتدای انقلاب که به ایران برگشتند چند نمایش اجرا کردند، از جمله «هتل نیمکت» که پدرم و مرحوم پناهی درون اين هم‌بازی بودند یا تئاتری به نام «ابوذر»، یک کار دیگر هم داشتند با بازی پدرم و حسین پناهی که ناقص ماند و اجرا نشد چون مصادف شد با شروع جنگ به نام «پل».»

وقتی حسین پناهی درون مراسم عروسی مداح سرشناس تئاتر اجرا کرد

محمدعلی آهنگران به عنوان یکی از موارد علاقه پدرش به تئاتر، به نمایشی که درون مراسم عروسی‌ او


مطالب پیشنهادی