جواد خیابانی: حاضرم بروم گدایی کنم/ پول یک اختلاس ۱۰ هزارمیلیاردی را بدهید کرمانشاه را مثل بهشت بسازیم
۳ام دی ۱۳۹۶ کلیپ

فاطمه پاقلعه‌نژاد: جواد خیابانی هنوز سرپل‌ذهاب هست. او حالا دیگر می گوید وارد فاز ساخت خانه شده اند. می خواهد کار را یکسره کند و بعد برگردد. می خواهد مردم کرمانشاه حتی لحظه ای احساس تنهایی و غربت نکنند. شاید رفتارهایش همچنان همراه با جوزدگی و گفته هایش حتی فراتر از باور باشند اما دارد کارش را می کند و جالب این هست که مردم اين منطقه باورش کرده اند. درون کرمانشاه کسی او را نه به اشک هایش می شناسد، نه به سوتی هایش درون حین گفته فوتبال. جواد برای‌شان درون مقام یک ناجی هست که ایستاده تا مشکلات‌شان بعد از زلزله حل شود. به همین دلیل هم هست که برایش کیسه ای نامه می نویسند.

با او درون این باره همکلام شده‌ایم.

وضعیت چطور هست. پویش ۱۰ هزار کانکس به کجا رسید؟

واقعا از مردم ممنونم. خب معلوم هست که به اين مرز ۱۰ هزار تا نرسیدیم ولی هر کسی به اندازه توانش دارد کمک می کند. از ۱۰ هزار تایی که خواستم حدود ۲ هزار تایی تا به حالا رسیده. این انتقال و نصب و راه اندازی شان هم کار سختی هست. فکر کن کانکس ها باید برسند تا اینجا و بعد نصب شوند و به کارگیری شان کنیم.

کلی هم هزینه انتقال دارد. راننده ها مجانی کار می کنند؟

راستش برای کامیون هایش خیلی کسی کمک نکرد. راننده بیچاره سختش هست. من نمی گویم راننده ها مجانی بیایند. اگر یک خیری پیدا می شد و هزینه انتقال کانکس ها و سایر اجناس را می داد،خیلی خوب بود.

مراسم شب یلدا چطور پیش رفت؟

اين هم خوب درون آمد. تمامي نرم افزار ها شکر خدا به درستی پیش می رود.

کلی نامه برای تان آمده بود.

این نامه ها را دادم بچه ها دسته بندی کردند. به تک تک شان جواب می دهم.

شده اید مثل رئیس جمهور پیشین!

نه بابا میلیونی نیست نامه ها. تعدادشان ۵ یا ۶ هزارتا هست که تمامي را می خوانیم و فقط آنهایی که مربوط به زلزله باشند را برای‌شان اقدام می کنیم. کل نامه ها دو یا سه خط هست و سی ثانیه خواندن شان زمان می برد. بعد افراد امین‌مان درون هر منطقه را می فرستیم و اگر نوشته ها صحت داشته باشد، به آنها رسیدگی می کنیم. من فقط اجازه دارم این پول ها را خرج بازسازی آثار زلزله بکنم. مثلا درون این نامه ها از جاهایی که زلزله نشده هم درون خواست کمک شده، یک بنده خدایی از سرطان رنج می برده، درخواست کمک کرده هست. ولی من از نظر شرعی هم اجازه این کار را ندارم. پول ها را به من سپردند که فقط به زلزله زده ها کمک می کنیم. مردم راضی نیستند. اگر مردم راضی باشند این کار را می کنم. حتی مردم می گویند چرخ خیاطی می خری می دهی به  مثلا هانیه کوچولو، کانکس را می خری می دهی به فلان خانواده درون اين روستا. من هم امین‌شان هستم و مکلف به انجامش.

وقتی تهران زلزله آمد هم تهران نبودید؟

نه من کرمانشاه بودم. همان لحظه ای که تهران زلزله آمد، اینجا هم لرزید. گفتم احتمالا باید تمامي چیز را جمع کنم ببرم تهران که شکر خدا به خیر گذشت(می خندد)

نگار و مادرش دلخور نشدند از این که درون اين شرایط ترس و استرس کنارشان نبودی؟

چرا به هر حال حق هم دارند ولی ما خانواده بزرگتری داریم. من از همسرم عذر می خواهم ولی اینجا خانواده بزرگتری داریم. تهران تمامي چی دارد. من از نگار و مادرش برای نبودن هایم شرمنده ام اما درون تهران تمامي امکانات هست. خیلی نگرانی ندارد. اینجا اما مردم درون سختی هستند و فعلا به بودنم نیاز دارند.

الان تقریبا تنها آدم معروفی هستی که ماندی درون منطقه ، درست هست؟

نه اتفاقا . هنوز هم خیلی ها می آیند. چند روز قبل دیدم خاله شادونه  آمده بود. خیلی ها هستند  ولی من توی چشم هستم. خیلی ها می آیند و می روند و کمک می کنند. اصلا کرمانشاه را تنها نگذاشتند. یک خانمی هم هست که من ندیدم شان ولی فعال اجتماعی هستند انگار و درباره شان شنیدم و خیلی های دیگر که درون منطقه حضور دارند.داغ ترین ها


مطالب پیشنهادی