جشن تولد لوکس و پر هزینه بازیگر زن سرشناس/ هدایای گرانقیمت اهدا می شود به ...
۲۱ام آذر ۱۳۹۶ کلیپ

جین فوندا بازیگر کهنه‌کار هالیوود درون جشن هشتاد سالگی‌اش موفق شد بیش از ۱.۳ میلیون دلار پول جمع کند.

گرامیداشت این بازیگر که دو جایزه اسکار درون کارنامه دارد درون مراسمی با عنوان «هشت دهه جین فوندا» درون هتلی درون آتلانتا برگزار شد.

این منطقه جایی هست که او موفقیت‌های زندگی‌اش را با راه‌اندازی یک بنیاد غیرانتفاعی پیش برد و درون این بنیاد بر سلامت نوجوانان تمرکز کرد.

جین فوندا از مراسم تولد هشتاد سالگی‌اش برای جمع‌آوری پول دسترس کرد و مبلغ ۱.۳ میلیون دلاری را که به دست آمد درون اختیار همین بنیاد خیریه قرار داد.

این بنیاد درون سال ۱۹۹۵ تاسیس شده هست و تاکنون میزبان بیش از ۲۲۸ مهمان بوده که برای دیدن تلاش‌های اين از آنجا بازدید کرده‌اند.

دالی پارتون، کری واشنگتن و اپرا وینفری از جمله چهره‌هایی بودند که از راه دور و با پیام ویدیویی تولد این بازیگر کهنه کار را به وی تبریک گفتند.

فوندا امسال درون کنار رابرت ردفورد با دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری از هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز مورد تجلیل واقع شد.

وی چندی پیش ترامپ را خطاب قرار داد و از محیط زیست به عنوان بزرگترین نگرانی‌اش درون مورد حضور ترامپ درون کاخ سفید یاد کرد. وی اعلام کرد: ترامپ خطرات بسیاری را با خود می‌آورد، اما ما وقت نداریم چون نقطه اوج تغییرات اقلیمی درون راه هست.

فوندا بازیگر سریال تلویزیونی «گریس و فرانکی» با لیلی تاملین بوده و یک فعال سیاسی جدی هست.

وی از سال ۱۹۷۲ یعنی همان سالی که نخستین اسکار بازیگری اش را برد، با سفر به هانوی برای اطلاع رسانی از آسیبی که بمباران آمریکا طی جنگ ویتنام به وجود آورد درون سطح جهانی شناخته شد.

دختر هنری فوندا درون عین حال عضو گروهی غیرانتفاعی واقع درون نیویورک هست که از حقوق زنان درون سراسر جهان حمایت می‌کند و کمپینی با سازمان مخصوص زنان نیجریه به راه انداخته بود تا بتواند به نجات ۲۰۰ دختر جوانی ربوده شده توسط گروه شورشی بوکو حرام کمک کند.


مطالب پیشنهادی